Вплив хронічної травми, спричиненої знімним протезом на слизову оболонку рота

Вплив хронічної травми, спричиненої знімним протезом на слизову оболонку рота

Знімні протези окрім терапевтичного ефекту, також можуть мати негативний вплив на слизову оболонку рота і кістку протезного ложа. Це пояснюється якістю і видом використовуваного матеріалу при виконанні протеза, особливостями його будови, правильністю підготовки ротової порожнини перед проведенням протезування, дотриманням гігієни порожнини рота і індивідуальними особливостями організму.

При виборі протезу знімного типу у пацієнта проявляються запальні явища ясенного краю в піднебінної і язикової частинах зубів. Це виражається в:

  • гіперемії;
  • набряклості;
  • появі синюшного відтінку міжзубних сосочків, які набрякають і від’єднуються від зубів.

В майбутньому це призводить до формування ясенних кишень, оголення шийки зубів і їх реакції на термічний вплив — холод або тепло.

Також знімні протези можуть викликати місцеве запалення слизової твердого піднебіння і альвеолярного відростку. З плином часу воно переходить в хронічну форму. Набряклість слизових призводить до формування пролежнів, появи тріщин, папілом і складок.

Запальні явища можуть мати різну інтенсивність, але вони обмежені виключно областю впливу протеза. Їх розвиток провокують:

  • порушення, допущені при виготовленні протезної конструкції;
  • відсутність його щільного прилягання до слизової;
  • неякісна припасовка;
  • недотримання правил догляду за протезом.

Також отримані травми в результаті використання знімних протезів можуть призвести до виникнення онкологічних захворювань, зокрема, плоскоклітинного раку. Його етіологія пов’язана з переродженням папілом в результаті постійного механічного впливу протезу на слизову оболонку рота. Тому при появі папіломи приймається рішення про необхідність її видалення, особливо, якщо спостерігається її зростання.

 

Поширити цей запис

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *